Bohaterowie w niebieskich mundurach

Oświęcim. Policjant w czasie wolnym od służby ścigał złodzieja sklepowego

Starszy sierżant Maciej Klaczak policjant z Komisariatu w Libiążu, w czasie wolnym od służby podjął skuteczną interwencję w jednym z oświęcimskich marketów spożywczych. Funkcjonariusz podczas pościgu pieszego zatrzymał złodzieja sklepowego.

Do zdarzenia doszło w  poniedziałek (21.12.2020) tuż po godzinie 20.00, gdy policjant stał w kolejce do kasy w jednym z oświęcimskich marketów spożywczych. W pewnej chwili dostrzegł mężczyznę, który przeszedł przez linię kas nie płacąc za towar, a kiedy został zauważony zaczął uciekać. Policjant błyskawicznie podjął pościg, w efekcie którego na parkingu sklepowym zatrzymał złodzieja. Następnie mężczyznę przekazał oświęcimskim policjantom. Sprawcą kradzieży okazał się  36 – letni mieszkaniec Oświęcimia, przy którym policjanci zabezpieczyli skradziony towar w postaci czterech słoików markowej kawy.

Materiały sprawy kradzieży sklepowej zostaną przekazane do Sądu Rejonowego w Oświęcimiu z wnioskiem o ukaranie 36 – latka. Meżczyzna był już wcześniej zatrzymywany i karany za podobne kradzieże.

Starszy sierżant  Maciej Klaczak jest mieszkańcem powiatu oświęcimskiego. W Policji pracuje od 6 lat. Aktualnie pełni służbę w Komisariacie Policji w Libiążu w Zespole ds. Wykroczeń. Funkcjonariusz, który wykazał się czujnością poza służbą,  od 10 lat jest  również honorowym dawcą krwi. Oddał już 12 litrów tego bezcennego daru na rzecz chorych i ofiar wypadków drogowych. Między innymi wspólnie z oświęcimskimi policjantami oddał krew w ramach akcji „SpoKREWnieni służbą”.