Aktualności

Oświęcim. Kierowca tira uczestniczący w kolizji okazał się drogowym przestępcą

Policjanci z oświęcimskiej komendy Policji zatrzymali 36 – letniego kierowcę samochodu ciężarowego, podejrzanego o jazdę w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna wsiadł za kierownicę tira mając w organizmie ponad promil alkoholu, a wpadł podczas kolizji spowodowanej przez innego kierowcę.

Do zdarzenia doszło wczoraj (29.03.2021) tuż przed godziną 08.00 na skrzyżowaniu ulic Fabrycznej (DK44) z ulicą Stara Droga. Jak ustalili policjanci do kolizji drogowej doszło w chwili, gdy 21 – letni mieszkaniec Oświęcimia kierując samochodem marki Mitsubishi podczas manewru skrętu w lewo nie udzielił pierwszeństwa jadącej z przeciwka ciężarówce marki Iveco, którą kierował 36 – letni mieszkaniec gminy Oświęcim. W wyniku zdarzenia żaden z kierowców nie doznał obrażeń ciała, jednakże ustalając okoliczności w jakich doszło do kolizji policjanci wyczuli od kierowcy iveco woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało 1,1 promila alkoholu. W związku z tym 36 – latek został zatrzymany.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania oraz wysoka kara grzywny.