Aktualności

Oświęcim. Podziękowania dla policjantów za pomoc seniorce, która zasłabła podczas spaceru

Na ręce inspektora Roberta Chowańca Komendanta Powiatowego Policji w Oświęcimiu  wpłynęły podziękowania dla sierżanta sztabowego Witolda Stefańczyka oraz starszego sierżanta Pawła Zielińskiego,  policjantów Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego, za pomoc seniorce, która zasłabła na ulicy. Podziękowania przesłał pocztą elektroniczna syn 81- letniej mieszkanki Oświęcimia.

Syn seniorki w swoich podziękowaniach napisał : „…  pragnę podziękować patrolowi Policji, który udzielił pomocy mojej mamie. Mama podczas spaceru zasłabła. Będący w okolicy patrol udzielił jej pomocy oraz przetransportował ją na  SOR, a także załatwił niezbędne formalności”.

Do zdarzenia doszło we wtorek (16.03.2021) przed południem w Oświęcimiu na ulicy Czarnieckiego.  81– letnia mieszkanka Oświęcimia była na spacerze, kiedy nagle zasłabła i upadła. Powyższy fakt zauważył patrol w składzie sierżant sztabowy Witold Stefańczyk oraz starszy sierżant Paweł Zieliński. Funkcjonariusze natychmiast zatrzymali radiowóz i pospieszyli z pomocą starszej pani. Podczas udzielania pomocy kobiecie ustalili, że w wyniku upadku nie doznała poważniejszych obrażeń, jednakże w obawie o jej zdrowie przewieźli ją  na badania do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.