Aktualności

Udana akcja ratownicza strażaków. Ocalili życie mężczyzny, który wpadł pod lód.

Na stawie w gminie Zator pod mężczyzną załamał się lód. Na miejsce ruszyli strażacy z Wadowic, Oświęcimia, Zatora, Graboszyc, ratownicy medyczni oraz policjanci z Komisariatu Policji w Zatorze.  Strażacy przy użyciu specjalistycznego sprzętu wydobyli mężczyznę spod lodu.

Dziś (19.02.2021) tuż po godzinie 11.00 służby ratunkowe interweniowały w związku z niebezpiecznym zdarzeniem, do którego doszło na jednym ze stawów w Grodzisku w gminie Zator, gdzie pod mężczyzną miał się załamać lód. Na miejsce ruszyli strażacy z JRG Wadowice, JRG Oświęcim,  OSP Zator, OSP Graboszyce, ratownicy medyczni oraz policjanci z Komisariatu Policji w Zatorze. 

Strażacy przy użyciu specjalistycznego sprzętu wydobyli mężczyznę spod lodu, a następnie  przekazali go pod opiekę ratowników medycznych. Mężczyzna w stanie silnego wychłodzenia organizmu został przewieziony na leczenie do szpitala.

W trakcie prowadzonych czynności policjanci   ustalili, że  45 – letni mieszkaniec gminy     podczas spaceru z  19 - letnią córką oraz psem, postanowił wejść na zamarznięty staw, lecz po przejściu kilkudziesięciu metrów, lód się pod nim załamał. Wtedy córka natychmiast powiadomiła służby ratunkowe pod numer alarmowy 112.


Służy ratunkowe przestrzegają przed wchodzeniem na zamarznięte zbiorniki wodne. Zlekceważenie tej przestrogi może zakończyć się tragicznie. W tym przypadku błąd popełnił dorosły, jednakże apelujemy do rodziców, aby przed tym poważnym zagrożeniem ostrzegli swoje dzieci, a także aby zwrócili uwagę na miejsca gdzie spędzają czas  kiedy przebywają na świeżym powietrzu.
 

  • Strażacy na zamarzniętym stawie z saniami