Aktualności

Kęty. Policjanci, strażacy i strażnicy miejscy nadal poszukują zaginionej Kseni Wysogląd

14 lutego 2021 roku  policjanci z Komisariatu Policji w Kętach wszczęli poszukiwania w związku z zaginięciem Kseni Wysogląd 41 – letniej mieszkanki Kęt.  Jak wynikało z ustaleń funkcjonariuszy zaginiona kobieta w dniu 13.02.2021,  tuż po godzinie 9.00 wyszła ze swojego mieszkania na Osiedlu Sikorskiego w Kętach.  Od tej pory nie jest znane miejsce jej pobytu. Zaginiona nie skontaktowała się ze swoim mężem, ani też z rodziną.

Wczoraj policjanci oraz strażacy ochotnicy z grupy Poszukiwawczo Poszukiwawczo-Ratowniczej w Kętach przeprowadzili penetrację brzegów rzeki Soły w Kętach, w tym z użyciem quada. W działaniach użyto również psów wyszkolonych do poszukiwania ludzi oraz drona. Niestety nie natrafiono na ślad zaginionej. 

Dziś rano poszukiwania zostały wznowione. W działaniach wzięli udział policjanci, strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Oświęcimiu, strażacy ochotnicy z Grupy Poszukiwawczo Ratowniczej w Kętach, strażacy ochotnicy z Podlesia oraz strażnicy miejscy z Kęt. Podczas poszukiwań ponownie sprawdzone zostało lustro rzeki Soły oraz spenetrowane zostały brzegi, aż do Nowej Wsi. Użyto również drona. Nie natrafiono na ślad kobiety.

Odrębne operacyjne działania prowadzą również policjanci pionu kryminalnego kęckiego komisariatu Policji. O zaginięciu zostały powiadomione inne jednostki Policji na terenie kraju, ze szczególnym uwzględnieniem miejscowości górskich, ponieważ zaginiona lubiła wędrówki po górach.