Aktualności

Brzeszcze. Kolizja drogowa. Policjanci apelują do kierowców o uwagę za kierownicą , a do pieszych o zakładanie elementów odblaskowych.

W dniu 5 stycznia 2021 o godzinie 06.50 służby ratunkowe interweniowały w związku ze zdarzeniem drogowym do którego doszło w Brzeszczach na skrzyżowaniu ulic Narutowicza z Łokietka.

Jak wstępnie ustalili policjanci 33– letni mieszkaniec Brzeszcz kierując samochodem marki Opel Astra podczas manewru skrętu potrącił przechodzącą przez przejście dla pieszych 62 – letnią mieszkankę Brzeszcz.  Pogotowie Ratunkowe przewiozło pieszą do szpitala, gdzie aktualnie przechodzi ona badania.

Policjanci przypominają kierowcom, aby podczas opadów atmosferycznych zmniejszyli prędkość tak, aby w każdej chwili mogli bezpiecznie wykonać manewr hamowania. Przestrzeganie powyższej zasady jest szczególnie ważne w rejonie przejść dla pieszych.  Kierowcy powinni również zadbać odpowiednią czystość szyb, ponieważ zaparowane lub oszronione szyby znacznie ograniczają widoczność.

Do pieszych policjanci apelują aby zakładali elementy odblaskowe nie tylko poza obszarem zabudowanym, a także, aby wchodzili na przejście dopiero po upewnieniu się, że nic nie nadjeżdża lub w chwili gdy pojazdy zatrzymały się przed przejściem.