Aktualności

Powiat oświęcimski. Podsumowanie działań Policji w okresie Świąt Bożego Narodzenia 2020

Przez cały okres świąteczny (24 – 27.12.2020) policjanci powiatu oświęcimskiego, prowadzili wzmożone działania prewencyjne, mające na celu wyeliminowanie bądź ograniczenie zdarzeń kryminalnych oraz drogowych. Zadaniem policjantów było również przeciwdziałanie zakłóceniom ładu i porządku, niezwłoczne reagowanie na zgłoszenia mieszkańców oraz kontrola przestrzegania obostrzeń związanych z przeciwdziałaniem rozprzestrzeniania się epidemii covid – 19.

W trakcie świątecznej służby policjanci przeprowadzili 140 różnego rodzaju interwencji. Ponadto nałożyli 3 mandaty karne na osoby, które nie posiadały założonych maseczek na nos i usta w miejscach publicznych.

W okresie świątecznym na drogach powiatu oświęcimskiego nie doszło do żadnego wypadku drogowego. Jednakże służby ratunkowe wykonywały czynności przy dwóch kolizjach drogowych. 

Pilnując bezpieczeństwa w ruchu drogowym policjanci drogówki zatrzymali trzy prawa jazdy kierowcom, którzy przekroczyli prędkość o więcej niż 50 km/h.

W Wigilię o godzinie 8.20 w Oświęcimiu na ulicy Ceglanej do kontroli drogowej został zatrzymany 46 – letni kierowca Mercedesa, który na odcinku na którym obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h pędził z prędkością 109km/h.  Z kolei w niedzielę (27.12.2020) w Osieku na ulicy  Głównej policjanci przerwali szybką jazdę dwóm piratom drogowym. O godzinie 14.40 do kontroli drogowej został zatrzymany 39 – letni mieszkaniec powiatu tatrzańskiego, który samochodem marki Citroen jechał z prędkością 107 km/h na odcinku gdzie obowiązywało ograniczenie do 50km/h. Natomiast tuż przed godziną 19.00 policjanci zmierzyli prędkość z jaką jechał kierowca opla na odcinku, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50km/h.  Miernik wskazał  również 107 km/h. Kierowca usłyszał więc policyjne sygnały. W trakcie kontroli okazało się, że związek z szybką jazdą ma 22 - letni mieszkaniec powiatu bielskiego.