Komenda Powiatowa Policji w Oświęcimiu

Oświęcim. „Bezpieczny senior”. Przedświąteczne spotkanie ze studentami Uniwersytetu III Wieku

Policjanci powiatu oświęcimskiego prowadząc działania profilaktyczne starają się docierać do wszystkich grup społecznych. Oprócz dzieci i młodzieży, niezwykle ważną grupę dla działań z zakresu prewencji kryminalnej stanowią osoby starsze, najczęściej na różnego typu oszustwa i wyłudzenia mienia.  

Polish

Kraków. Kolejny wielki sukces Szkoły Podstawowej Nr 1 w Przeciszowie. II miejsce w małopolskim konkursie „Odblaskowa Szkoła”.

Przedstawiciele   Szkoły Podstawowej Nr 1 w Przeciszowie odebrali nagrodę za uzyskanie II miejsca w X Edycji Małopolskiego Konkursu „Odblaskowa Szkoła”.  Uroczystość odbyła się 4 grudnia 2019 w Centrum Kongresowym ICE  w Krakowie. Urozmaiceniem wieczoru był koncert  Katarzyny Cerekwickiej.

Podczas gali finałowej wyróżnieni zostali zwycięzcy konkursu:

I miejsce i nagrodę w postaci 10 tys. zł zdobyła  Szkoła Podstawowa w Mniszowie – powiat proszowicki  

II miejsce i nagrodę w kwocie 8 tys. zł zdobyła Szkoła Podstawowa Nr 1 w  Przeciszowie - powiat oświęcimski

Polish

Film z karambolu w Chełmku. Nagranie ku przestrodze kierowców.

W ubiegłą sobotę  rano (7.12.2019)  policjanci, strażacy oraz ratownicy medyczni interweniowali w związku z 15 kolizjami drogowymi, do których w niespełna dwie godziny doszło na terenie powiatu oświęcimskiego. Jedną z przyczyn tak dużej liczby zdarzeń w tak krótkim czasie było nagłe pogorszenie warunków drogowych. Opady śniegu z deszczem oraz gołoledź sprawiła, że nawierzchnia drogi stała się niezwykle śliska.

Polish

Powiat oświęcimski. „Bezpieczny pieszy na drodze, to świadomy pieszy”. Policjanci i uczniowie promowali bezpieczeństwo pieszego w ruchu drogowym.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej komendy Policji oraz dzielnicowi z Komisariatów Policji wspólnie z uczniami szkół podstawowych z powiatu oświęcimskiego przeprowadzili przedświąteczną akcję promującą bezpieczeństwo pieszych pn. „Bezpieczny pieszy na drodze, to świadomy pieszy”.

Polish

KGP. EMMA 5

Aresztowanie 228 osób, identyfikacja 4219 osób będących tzw. mułami finansowymi (money mule) w globalnej akcji przeciwko praniu pieniędzy. W Polsce akcję koordynowało Biuro do Walki z Cyberprzestępczością KGP przy współpracy z FinCERT.pl Bankowe Centrum Cyberbezpieczeństwa Związku Banków Polskich. Tylko w Polsce ujawnionych zostało 207 mułów finansowych, 99 organizatorów tego procederu, ujawniono 4691 nielegalnych transakcji oraz zapobieżono utracie blisko miliona Euro (straty ogóle wynoszą ponad 20 mln Euro).

Polish

Pages

Subscribe to RSS - Komenda Powiatowa Policji w Oświęcimiu