Komenda Powiatowa Policji w Oświęcimiu

Oświęcim. Działania profilaktyczne pn. „Bezpieczny przejazd”

W dniu 19 lipca 2019 roku funkcjonariusze Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu wzięli udział w działaniach profilaktycznych pod nazwą „Bezpieczny przejazd”.

Akcja była przeprowadzona wspólnie z pracownikami PKP Polskie Linie Kolejowe S. A. oraz z pracownikami Straży Ochrony Kolei. Do akcji przyłączyli się również dzielnicowi z oświęcimskiej komendy. Powyższe działania miały miejsce w rejonie przejazdu kolejowego w Oświęcim na ul. Ostatni Etap.

Polish

Zaborze. Kierujący z dożywotnim zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych spowodował wypadek drogowy.

W dniu 17 lipca 2019 roku przed godz. 17.00 w Zaborzu na ul. Grojeckiej kierujący pojazdem osobowym m-ki Fiat 35letni mieszkaniec Oświęcimia z nieustalonych przyczyn stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu, a następnie uderzył w ogrodzenie przy ul. Jagodowej. Mężczyzna z urazem głowy przewieziony został do Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu.

Polish

Kęty – mieszkaniec Kęt znalazł telefon komórkowy

W dniu 18 czerwca 2019 około godziny 05.00 mieszkaniec Kęt w rejonie Osiedla Nad Sołą przed blokiem nr 4 w Kętach znalazł telefon komórkowy marki Nokia RM-974 - koloru ciemnego.

Osobę, która zgubiła telefon komórkowy prosimy o kontakt z policjantami Komisariatu Policji w Kętach pod numerem telefonu 33 845-33-22 bądź bezpośrednio z Dzielnicowym tel. 662-010-247.

 

 

Polish

Uroczyste przekazanie Aktu Założycielskiego Komitetu Honorowego Fundatorów Sztandaru dla Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu

W dniu 09 lipca 2019r. w Komendzie Powiatowej Policji w Oświęcimiu Starosta Oświęcimski Pan Marcin Niedziela na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Oświęcimiu insp. Roberta Chowańca uroczyście przekazał Akt Założycielski Komitetu Honorowego Fundatorów Sztandaru dla Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Polish

KGP. Bezpieczne Wakacje 2019.Pamiętaj o bezpieczeństwie nad wodą!

Nad wodą liczy się wzmożona uwaga, ostrożność i przezorność wypoczywających oraz przebywających nad nią osób dorosłych, dzieci i młodzieży. Przecenianie własnych możliwości podczas kąpieli i brak należytej opieki nad dziećmi mogą być tragiczne w skutkach. Słaba wyobraźnia i brawura są w stanie doprowadzić do tragedii całych rodzin. Od początku czerwca na terenie całej Polski utonęły już 92 osoby. Policja cały czas apeluje o rozwagę podczas letniego wypoczynku nad wodą.

Najczęstszymi przyczynami utonięć są:

Polish

Oświęcim. Kolejny podejrzany o stosowanie przemocy domowej z nakazem opuszczenia miejsca zamieszkania oraz policyjnym dozorem

Oświęcimscy policjanci w poniedziałek wieczorem (1.07.2019) zatrzymali 53 – letniego mieszkańca Oświęcimia  podejrzanego o znęcanie w rodzinie.  To już kolejna sprawa w ciągu kilku ostatnich dni,  w której wobec sprawcy podejrzanego o stosowanie przemocy domowej zastosowano środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego, nakazu opuszczenia miejsca zamieszkania oraz zakazu zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzoną.

Polish

Oświęcim. „Bezpieczne Wakacje 2019” – policjanci z profilaktyką wśród najmłodszych

Podczas wakacji policjanci, którzy  zajmują się profilaktyką oraz dzielnicowi są częstymi gośćmi w przedszkolach oraz szkołach w których zorganizowane są półkolonie. Celem wakacyjnych spotkań profilaktycznych  jest realizacja akcji pod nazwą „ Bezpieczne Wakacje 2019” w ramach której  funkcjonariusze chcą podnieść poziom bezpieczeństwa najmłodszych mieszkańców powiatu oświęcimskiego.

Polish

Pages

Subscribe to RSS - Komenda Powiatowa Policji w Oświęcimiu