Oświęcim. Policyjna sala szkoleniowa już po gruntownym remoncie

Oświęcim. Policyjna sala szkoleniowa już po gruntownym remoncie

W dniu 19 lipca 2016 roku mł. insp. Robert Chowaniec Komendant Powiatowy Policji w Oświęcimiu,  dokonał uroczystego otwarcia sali szkoleniowej, znajdującej się w oświęcimskiej komendzie Policji.  

Gruntowny remont był możliwy dzięki wsparciu Prezydenta Miasta Oświęcimia i Rady Miasta Oświęcim.

Podczas uroczystości Komendant Powiatowy Policji w Oświęcimiu na ręce Prezydenta złożył podziękowania za przekazanie  środków finansowych, dzięki którym możliwe było przeprowadzenie modernizacji sali, w której prowadzone są m. in szkolenia policjantów oraz narady służbowe. Zapewnił również,  że policjanci w dalszym ciągu będą dokładać wszelkich starań, aby mieszkańcy mieli zapewnione bezpieczeństwo i niezwłoczną pomoc ze strony Policji.

Z kolei Prezydent Oświęcimia podkreślił, że policjanci powinni szkolić się i pracować w odpowiednich warunkach, co w znaczny sposób przełoży się na jakość ich służby, a w następstwie na poczucie bezpieczeństwa obywateli, co zawsze stanowi priorytet dla samorządów lokalnych.

W ramach przekazanych środków w sali szkoleniowej oświęcimskiej komendy Policji zostały odnowione ściany, parkiet, oświetlenie, ogrzewanie oraz zamontowano nowe drzwi i nagłośnienie.