Oświęcim. "Policyjna krew - zawsze na posterunku”. Policjanci kolejny rok dzielą się bezcennym darem

Oświęcim. "Policyjna krew  -  zawsze na posterunku”. Policjanci kolejny rok dzielą się bezcennym darem

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu zorganizowali pierwszą, w tym roku, zbiórkę krwi w ramach akcji „Policyjna krew – zawsze na posterunku”. Akcja zainaugurowana w ubiegłym roku, ma nawiązywać do 100. rocznicy utworzenia placówki Policji Państwowej w Oświęcimiu, którą oświęcimska Policja będzie obchodziła w 2020 roku.

W dniu 14 stycznia 2020  policyjni krwiodawcy zgłosili się do Oddziału Terenowego Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Oświęcimiu, gdzie pod fachową i troskliwą opieką pielęgniarek oddali  krew na rzecz chorych i ofiar wypadków drogowych.  Oddając ten bezcenny dar  mundurowi oddali również hołd bohaterom, którzy przelali  krew w walce o niepodległość Ojczyzny.

W ubiegłym roku policjanci Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu oraz Komisariatów Policji w: Brzeszczach, Chełmku, Kętach i Zatorze, oddali blisko 40 litrów krwi. Wśród policyjnych krwiodawców, kilku zostało również uhonorowanych odznaczeniami przez Ministra Zdrowia oraz Polski Czerwony Krzyż.