Oświęcim. Puchar Komendanta i wyjątkowa niespodzianka dla laureata XIX Ogólnopolskiego Konkursu Modeli Kartonowych w Przeciszowie

Oświęcim. Puchar Komendanta i wyjątkowa niespodzianka dla laureata XIX Ogólnopolskiego Konkursu Modeli Kartonowych w Przeciszowie

Inspektor Robert Chowaniec Komendant Powiatowy Policji w Oświęcimiu wręczył zwycięski puchar Maksymilianowi Moś, 15 - letniemu modelarzowi z Bielska – Białej, który wykonał najlepszy model wozu bojowego w kategorii junior na  XIX Ogólnopolski Konkurs Modeli Kartonowych w Przeciszowie.  Wręczenie pucharu laureatowi konkursu nastąpiło w oświęcimskiej komendzie Policji z uwagi na fakt, iż młody modelarz nie mógł przybyć w dniu 15 września 2019 roku na galę finałową konkursu do Przeciszowa.

Na zaproszenie Komendanta do oświęcimskiej komendy Maksymilian przybył w czwartkowe  popołudnie (19.09.2019) wraz z mamą,  niezwykle dumną z sukcesu syna. Podczas wręczania pucharu oraz nagród Komendant pogratulował Maksymilianowi zwycięstwa, pochwalił jego wyjątkową pasję do modelarstwa i życzył mu powodzenia w kolejnych konkursach. Ponadto zaproponował nastolatkowi jazdę jednym z policyjnych radiowozów.   Spośród wszystkich pojazdów Maksymilian wybrał najnowszy nabytek oświęcimskiej Policji czyli BMW wykorzystywane w ściganiu piratów drogowych w ramach tzw. specgrupy o nazwie „Speed”. Nowoczesny i szybki policyjny wóz młodemu modelarzowi zaprezentował kom. Grzegorz Żmudka Naczelnik  Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej komendy Policji. 

Maksymilian Moś jest uczniem I klasy technikum o profilu mechanik lotniczy Zespołu Szkół Technicznych i Handlowych w Bielsku -Białej. Modelarstwem zajmuje się  już od 7 lat w klubie modelarskim Samuraj w Bestwinie.