Powiat oświęcimski. „Dzień Dziecka” pikniki rodzinne z policjantami

Powiat oświęcimski. „Dzień Dziecka”  pikniki rodzinne z policjantami

W ubiegły weekend oświęcimscy policjanci uczestniczyli w kilku plenerowych piknikach rodzinnych zorganizowanych na terenie Oświęcimia z okazji „Dnia Dziecka”.  Podczas pikników policjanci Zespołu ds. Nieletnich i Patologii oraz dzielnicowi prezentowali policyjne działania na rzecz bezpieczeństwa, ponadto promowali 100 - lecie powstania Polskiej Policji.  

Policyjne stoiska profilaktyczne  jak co roku cieszyły się dużym zainteresowaniem. Dzieci i młodzież zapoznawały się z pracą policjanta,  chętnie przymierzały czapki, kamizelki i hełmy kuloodporne, a także wsiadały za kierownicę radiowozów. Z kolei w rozmowach ze starszymi uczestnikami pikników, dzielnicowi poruszali tematykę związaną z prewencją kryminalną i bezpieczeństwem w ruchu drogowym m.in. w ramach powiatowych programów „Bezpieczeństwo pieszego „ i „Bezpieczeństwo Rowerzysty”. W ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo…nad wodą”  przypominali o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w trakcie wypoczynku nad wodą. Prezentowali sposób funkcjonowania  Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, jako prostego, internetowego narzędzia dbania o bezpieczeństwo  w swoim miejscu zamieszkania. Informowali również w jaki sposób można korzystać z aplikacji Moja Komenda, służącej mieszkańcom do szybszego kontaktu z dzielnicowym, czy znalezieniem najbliższej jednostki Policji. 

Z policjantami będzie można się spotkać podczas kolejnych pikników rodzinnych, które w najbliższy weekend odbędą się  w Oświęcimiu oraz Osieku :

W sobotę (8 czerwca 2019) w Oświęcimiu w godzinach od 13.00 – 15.00 policjanci będą mieli swoje stoisko na pikniku przy budynku Rady Osiedla Dwory – Kruki, następnie w godzinach od 15.00 - 17.00 będą promowali bezpieczeństwo na stoisku przy Szkole Podstawowej nr 2  w Oświęcimiu.  

W sobotę w godzinach od 15.00 – 18.00  z policjantami z Komisariatu Policji w Kętach będzie można się spotkać podczas pikniku przy Szkole Podstawowej w Nowej Wsi oraz przy Szkole Podstawowej nr 2 w Kętach.

W niedzielę (9.06.2019)w godzinach 14.00 – 18.00 z policjantami będzie można się spotkać podczas rodzinnego pikniku z okazji „Dnia Dziecka” w Osieku na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji.