Oświęcim. Z profilaktyką wśród najmłodszych. Wizyta w Przedszkolu Tęczowym w Oświęcimiu

Oświęcim. Z profilaktyką wśród najmłodszych. Wizyta w Przedszkolu Tęczowym w Oświęcimiu

Policjanci, którzy  zajmują się profilaktyką są częstymi gośćmi w szkołach i przedszkolach. Celem realizowanych, we współpracy z nauczycielami, działań prewencyjnych jest  podniesienie poziomu  bezpieczeństwa  najmłodszych mieszkańców powiatu.

W dniu  4 czerwca 2019 policjanci Zespołu ds. Nieletnich i odwiedzili przedszkolaków z Przedszkola Tęczowego w Oświęcimiu.  Podczas spotkania mundurowi opowiedzieli dzieciom o zadaniach Policji, omówili  podstawowe zasady bezpieczeństwa, które warto przestrzegać w domu i poza nim. Przybliżyli zagadnienia związane z bezpieczeństwem dziecka w ruchu drogowym. Podali jak radzić sobie w kontaktach z osobami obcymi, które mogą zaczepić je na podwórku. Przedstawili również do kogo należy zwrócić się o pomoc w różnych trudnych sytuacjach. Podczas tego wyjątkowego spotkania policjanci odpowiedzieli na wiele pytań małych mieszkańców Oświęcimia, dotyczących służby w Policji podkreślając, że służby ratunkowe w każdej sytuacji są gotowe nieść pomoc.

Na zakończenie spotkania przyszedł czas na zabawę w policjanta. Dzieci mogły wcielić się w rolę stróża prawa,  przymierzając elementy prawdziwego umundurowania.