Warszawa. Oświęcimscy policjanci prezentowali umundurowanie przedwojennych policjantów na targach EUROPOLTECH

Warszawa. Oświęcimscy policjanci  prezentowali umundurowanie przedwojennych policjantów na targach EUROPOLTECH

W dniach 8 do 10 maja br. w Warszawie odbywała się IX Międzynarodowa Konferencja Policyjna oraz towarzyszące jej Międzynarodowe Targi Techniki i Wyposażenia Służb Policyjnych oraz Formacji Bezpieczeństwa Państwa EUROPOLTECH 2019. Z okazji 100. Lecia Polskiej Policji w nawiązaniu do tradycji Policji Państwowej oświęcimscy policjanci prezentowali  umundurowanie przedwojennych policjantów.

Podczas targów policyjny sprzęt, wyposażenie, umundurowanie oraz nowoczesne technologie wykorzystywane na rzecz obrony bezpieczeństwa publicznego zaprezentowało 150 wystawców z kraju i zagranicy.

Efektownym akcentem rozpoczęcia imprezy był pokaz  nowego umundurowania policyjnego oraz wyposażenia specjalnego Policji zorganizowany przez Biuro Logistyki Policji Komendy Głównej Policji przy współudziale Biura Komunikacji Społecznej Komendy Głównej Policji.  W rolę modeli wcielili się policjanci, którzy na co dzień pełnią służbę w różnych pionach formacji.

Na scenie pojawili się także policjanci z Małopolski asp. Krzysztof Teper Kierownik Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego oraz sierż. Kinga Zając policjantka Ogniwa Patrolowo – interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu, którzy w ramach współpracy z grupą rekonstrukcyjną „Posterunek Policji Państwowej Powiatu Nowotarskiego”  zaprezentowali umundurowanie policjantki i policjanta z okresu przedwojennego.

W nawiązaniu do tradycji umundurowania Policji Państwowej z okazji  obchodzonego w tym roku 100. Lecia powstania Polskiej Policji powstało nowe umundurowanie wyjściowe, które zaprezentowano na targach. Ponadto zaprezentowane zostało umundurowanie ćwiczebne oraz specjalne: dla policjantów pełniących służbę na wodzie, w patrolach rowerowych, na stokach górskich, konno, dla pilotów i antyterrorystów.

Po pokazie oświęcimscy policjanci przedwojenne mundury prezentowali również na cieszącym się dużym zainteresowaniem uczestników targów, stoisku Biura Historii i Tradycji Policji Komendy Głównej Policji przygotowanym z okazji  100. Lecia powstania Polskiej Policji. 

Międzynarodowe Targi Techniki i Wyposażenia Służb Policyjnych oraz Formacji Bezpieczeństwa Państwa EUROPOLTECH 2019 to okazja  na poznanie najnowszych trendów w zwalczaniu cyberprzestępczości, zagrożeń terrorystycznych, a także budowanie bezpieczeństwa ruchu drogowego w Polsce.

http://policja.pl/pol/aktualnosci/173264,Targi-Europoltech-2019.html