Powiat oświęcimski. Policjanci oraz współpracujący z nimi kierowcy bezwzględni dla przestępców drogowych

Powiat oświęcimski.  Policjanci oraz współpracujący z nimi kierowcy bezwzględni dla przestępców drogowych

W ostatnich dniach policjanci dbając  o bezpieczeństwo w ruchu drogowym na terenie powiatu oświęcimskiego zatrzymali aż dziewięciu kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu . W kilku przypadkach na stworzone przez drogowych przestępców zagrożenie zareagowali inni kierowcy informując Policję.

W dniu 8 marca 2019  po południu policjanci z oświęcimskiej drogówki patrolowali rejon Gminy Kęty. O godzinie 15.00 w Bielanach na ulicy Beskidzkiej zauważyli nietrzeźwego rowerzystę. Jak się okazało był to 34 – letni mieszkaniec Bielan. Mężczyzna wsiadł na swój jednoślad mając w organizmie 0,84 promila alkoholu.  

Pół godziny później  na tej samej ulicy  do kontroli drogowej został zatrzymany jadący na rowerze 41 – kolejny mieszkaniec Bielan. Badanie stanu trzeźwości 41 – latka wykazało 0,75 promila alkoholu. 

O godzinie 20.00 policjanci z Komisariatu Policji w Chełmku patrolując ulicę Lipową w Bobrku zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Daewoo, za którego kierownicą siedział 60 – letni mieszkaniec Gminy Chełmek. Badanie jego stanu trzeźwości  wykazało 1,17 promila alkoholu.

 
W dniu 9 marca 2019 o godzinie 10:30 policjanci z oświęcimskiej drogówki pilnując bezpieczeństwa na  DK 44 w miejscowości Włosienica na ulicy Długiej zatrzymali do kontroli drogowej 62  - letniego mieszkańca  gminy Oświęcim, który kierował samochodem  marki Renault. Badanie stanu trzeźwości kierowcy wykazało - 1,44  promila alkoholu.    
 
O godzinie 14:10 policjanci  oświęcimskiej drogówki w Brzeszczach na ulicy Obozowej zauważyli parę nietrzeźwych rowerzystów. Podczas kontroli okazało się, że 44 – letni rowerzysta bez stałego miejsca zamieszkania ma w organizmie 2,33 promila alkoholu, natomiast badanie stanu trzeźwości towarzyszącej mu 46 – letniej mieszkance Brzeszcz wykazało 0,56 promila alkoholu.

 
W dniu 10 marca 2019 o godzinie 11:55 policjanci z oświęcimskiej drogówki otrzymali informację od kierowcy jadącego trasą Kęty – Oświęcim o jadącym zygzakiem samochodzie marki Lancia, który niebezpiecznie wyprzedza inne pojazdy. Policjanci po wzmożeniu czujności, po kilku minutach w Grojcu na ulicy Beskidzkiej dali sygnały do zatrzymania się kierowcy lancii. Kiedy tylko mężczyzna opuścił szybę policjanci od razu wyczuli od niego woń alkoholu, a przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało 2,1 promila alkoholu.

W dniu 11 marca 2019 o godzinie 15.30 policjanci z Komisariatu Policji w Brzeszczach zostali powiadomieni przez jednego z kierujących o znajdującym się w przydrożnym rowie, biegnącym wzdłuż ulicy Łęckiej w Jawiszowicach,  samochodzie marki Ford Focus. Funkcjonariusze błyskawicznie dotarli na miejsce,  gdzie obok forda zastali  33  - letniego mieszkańca  Jawiszowic. Badanie stanu trzeźwości kierowcy wykazało 1,70 promila alkoholu. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania, a samochód nie posiada  badań stanu technicznego oraz obowiązkowego ubezpieczenia.

W dniu 12 marca 2019 o godzinie 15. 40 policjanci z Komisariatu Policji w Brzeszczach otrzymali informację od 39 – letniego mieszkańca Oświęcimia, który jadąc za samochodem marki Fiat Punto dostrzegł, że kierowca może być nietrzeźwy. Po chwili fiat zjechał na parking, co uczynił również jadący za nim Oświęcimianin. Policjanci natychmiast pojechali we wskazane miejsce gdzie zatrzymali 47 – letniego mieszkańca Dankowic pow. bielski. Badanie stanu trzeźwości kierowcy wykazało 3,31 promila alkoholu.

W  dniu 13 marca 2019 tuż przed godziną 20.00 policjanci z oświęcimskiej drogówki  na ulicy Klasztornej w Oświęcimiu policjanci zatrzymali  do kontroli drogowej samochód marki VW transporter za którego kierownicą siedział 42 – letniego  mieszkaniec Gminy Przeciszów. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało 2,41 promila alkoholu.

Policjanci apelują o zachowanie trzeźwości za kierownicą i przypominają, że konsekwencje za jazdę w stanie nietrzeźwości są poważne : kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka kara grzywny.

Szczególne podziękowania - za prawidłową reakcję,  należą się kierowcom,  którzy dbając o bezpieczeństwo, zareagowali i powiadomili Policję. W ten sposób pomogli wyeliminować kolejnych nietrzeźwych kierowców stwarzających realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.