Oświęcim. Podinspektor Urszula Martyniuk objęła obowiązki I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Oświęcimiu

Podinspektor Urszula Martyniuk  objęła obowiązki I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Oświęcimiu

W dniu 1 marca 2019 roku insp. Robert Chowaniec Komendant Powiatowy Policji w Oświęcimiu oraz policjanci i pracownicy Policji serdecznie powitali podinspektor Urszulę Martyniuk na stanowisku pełniącego obowiązki I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Oświęcimiu. Życzyli jej powodzenia i samych sukcesów na nowym stanowisku służbowym.

Podinspektor Urszula Martyniuk, która przejęła obowiązki I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Oświęcimiu, w swoim  przywitaniu zapewniła, że dołoży wszelkich starań,  aby wiedzę i  zdobyte dotychczas doświadczenie jak najlepiej wykorzystać w służbie na rzecz utrzymania wysokiego poziomu bezpieczeństwa mieszkańców powiatu oświęcimskiego, którego jest również mieszkańcem.

Pani podinspektor,  to jedna z niewielu kobiet w garnizonie małopolskim, która pełni służbę na stanowisku Komendanta. Ma 42 lata i z wykształcenia jest magistrem prawa. Ukończyła również kierunki - Zarządzanie zasobami ludzkimi oraz Audyt i kontrolę wewnętrzną na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie.

 Do Policji wstąpiła w 1995 roku, gdzie została przyjęta na stan Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komisariatu Policji w Kętach. Po kursie podstawowym rozpoczęła służbę w pionie kryminalnym IV Komisariatu Policji w Białymstoku. W 1999 ukończyła Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie i wróciła do służby w powiecie oświęcimskim – najpierw jako funkcjonariusz Zespołu Kryminalnego Komisariatu Policji w Chełmku, a od grudnia 2000 kontynuowała służbę w pionie kryminalnym Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu. Stąd w 2007 awansowała ze stanowiska Kierownika Referatu Dochodzeniowo-Śledczego KPP w Oświęcimiu na Naczelnika Wydziału Dochodzeniowo Śledczego chrzanowskiej komendy Policji. Podinsp. Urszula Martyniuk została dotychczas odznaczona Brązowym i Srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę w Policji. Obecnie - po prawie dwunastu latach została zaproszona do dalszej współpracy na stanowisku I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Oświęcimiu, które to obowiązki zostały powierzone Pani Podinspektor z dniem 1 marca b.r.

Gratulujemy Pani Komendant i życzymy powodzenia oraz dalszych sukcesów w służbie na rzecz mieszkańców powiatu oświęcimskiego.