Chełmek. Podejrzany o rozbój z zakazem zbliżania się i policyjnym dozorem

Chełmek. Podejrzany o rozbój z zakazem zbliżania się i policyjnym dozorem

Policjanci z Komisariatu Policji w Chełmku w niespełna dwie godziny ustalili i zatrzymali sprawcę rozboju na 23 – letnim mieszkańcu Chełmka. Podejrzany 18 – latek  pobił i okradł pokrzywdzonego lecz wkrótce za swój czyn odpowie przed sądem.  

W dniu 4 lutego 2019 do komisariatu Policji w Chełmku zgłosił się 23 – letni mieszkaniec Chełmka, który powiadomił, że idąc chodnikiem przy ulicy Słowackiego w Chełmku został pobity przez sprawcę, który po jego obezwładnieniu ukradł mu wart kilkaset złotych telefon komórkowy, po czym zbiegł.  Policjanci natychmiast zajęli się sprawą. W ciągu kilkudziesięciu minut i ustalili, że związek ze sprawą może mieć 18 – letni mieszkaniec tej samej miejscowości. Podejrzany został zatrzymany w miejscu zamieszkania, a następnie trafił do pomieszczeń  dla osób zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji.

Na podstawie zebranych dowodów policjanci potwierdzili jego udział w zdarzeniu, a następnie postawili mu zarzut dokonania rozboju.  Materiały sprawy trafiły w ręce nadzorującego sprawę prokuratora, który wobec podejrzanego zastosował środki zapobiegawcze w postaci zakazu zbliżania się do pokrzywdzonego oraz dozoru policyjnego. Aktualnie policjanci  prowadzą czynności mające na celu odzyskanie skradzionego telefonu, który sprawca najprawdopodobniej  zdążył sprzedać przypadkowej osobie.

Za rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.