Oświęcim. Kampania „Twoje światła - Twoje bezpieczeństwo”

Oświęcim. Kampania „Twoje światła  - Twoje bezpieczeństwo”

„Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo”,  to kampania, która ma na celu zwrócenie uwagi kierujących na zagrożenia związane z nieprawidłowym oświetleniem pojazdów. Kampania została zainicjowana przez Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji wspólnie z Instytutem Transportu Samochodowego. Partnerami przedsięwzięcia są: Komenda Stołeczna Policji, Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Polska Izba Stacji Kontroli Pojazdów, Przemysłowy Instytut Motoryzacji, a także Firma Neptis S.A. – operator znanego wśród kierowców komunikatora Yanosik.

Kampania „Twoje światła-Twoje bezpieczeństwo” jest realizowana w ramach akcji w obszarze bezpieczeństwa pieszych „Świeć przykładem”.

Udział w kampanii zadeklarowały stacje kontroli pojazdów funkcjonujące pod patronatem Instytutu Transportu Samochodowego z całej Polski oraz zrzeszone w Polskiej Izbie Stacji Kontroli Pojazdów.  W tych właśnie stacjach w dniach 24 listopada oraz 1, 8, i 15 grudnia br., kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić oświetlenie w swoich pojazdach.

Na terenie powiatu oświęcimskiego w ramach w/w kampanii oświetlenie pojazdu będzie można bezpłatnie sprawdzić w dniach 24 listopada oraz 1, 8, i 15 grudnia br., w stacji diagnostycznej DAKA, znajdującej się w Oświęcimiu przy ulicy  Fabrycznej 1D, w godzinach od  7.00 – 14.00  

Przypominamy, że w okresie jesienno-zimowym, zwłaszcza po zmroku czy podczas opadów, kiedy widoczność jest ograniczona nasila się ryzyko potrącenia pieszego. Niewątpliwie części zdarzeń z udziałem tej  grupy uczestników ruchu drogowego udałoby się uniknąć, gdyby kierowca miał sprawne technicznie i prawidłowo wyregulowane światła i wcześniej dostrzegł pieszego na jezdni, bądź też nie doprowadził do oślepienia innych uczestników ruchu drogowego. Ponadto ważne jest również, aby piesi pamiętali o zakładaniu elementów odblaskowych w widocznych dla kierowców miejscach, zarówno w obszarze niezabudowanym gdzie wymagają tego przepisy, ale również i w obszarze zabudowanym.

 Małopolska - wykaz Stacji Kontroli Pojazdów zgłoszonych do udziału w akcji "Twoje światła - Twoje bezpieczeństwo"