Małopolska. Plebiscyt "Policjant Roku 2018". Zgłoś policjanta z powiatu oświęcimskiego

Małopolska. Rozpoczynamy plebiscyt Policjant Roku 2018

Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie rozpoczyna plebiscyt „Policjant Roku Małopolski – edycja 2018”. Patronat honorowy nad plebiscytem objął  Wojewoda Małopolski, natomiast patronat medialny sprawuje Gazeta Krakowska. 

To już szósta edycja tego konkursu, dzięki któremu przez kolejne lata mogliśmy wyłonić i przedstawić sylwetki  funkcjonariuszy  pozytywnie ocenianych  przez mieszkańców Małopolski. Chcemy wyróżnić tych policjantów, którzy na co dzień, najlepiej dbają o bezpieczeństwo i pracują na rzecz lokalnej społeczności, są pozytywnie oceniani przez mieszkańców, bądź np. brali udział w działaniach ratujących  życie lub  znani są ze swej działalności charytatywnej, społecznej, itp.

Swojego kandydata na Policjanta Roku – najlepiej z uzasadnieniem wyboru - może zgłosić każdy, również  anonimowo, w terminie: od 22 października do 11 listopada 2018 r.

Zgłoszenia należy przesyłać  elektronicznie na adres mailowy: policjantroku@malopolska.policja.gov.pl lub pocztą na adres korespondencyjny:   Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie, ul. Mogilska109,  31-571 Kraków – z dopiskiem „Policjant Roku”.

Zgłoszenie powinno zawierać imię i nazwisko policjanta, jego stopień oraz nazwę bądź adres jednostki.

Zgłoszone kandydatury po weryfikacji danych oraz po potwierdzeniu udziału przez policjantów zostaną wpisane na listę nominowanych, z których kapituła konkursu wybierze pięciu laureatów, w tym Policjanta Roku.

Sylwetki policjantów  oraz wyniki zostaną zaprezentowane na łamach Gazety Krakowskiej i stronie KWP w Krakowie.

Zakończenie konkursu, wyłonienie finalistów oraz wręczenie  nagród odbędzie 23 listopada br. podczas uroczystości w krakowskim Teatrze Variėtė.