Sucha Beskidzka. Oświęcimska policyjna drużyna piłki nożnej zajęła II miejsce w Turnieju Służb Mundurowych w Piłce Nożnej „VIII Memoriału Wojciecha Spyrki”

Sucha Beskidzka. Oświęcimska policyjna drużyna piłki nożnej zajęła  II miejsce  w Turnieju Służb Mundurowych w Piłce Nożnej „VIII Memoriału Wojciecha Spyrki”

Oświęcimska, policyjna drużyna piłki nożnej zajęła II miejsce w Turnieju Służb Mundurowych w Piłce Nożnej „VIII Memoriału Wojciecha Spyrki”. Turniej został zorganizowany przez Komendę Powiatową Policji w Suchej Beskidzkiej wraz z Zarządem Wojewódzkim i Terenowym NSZZ Policjantów oraz Fundacją Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach. Turniej honorowym patronatem objął Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie nadinsp. dr Krzysztof Pobuta.

Wojciech Spyrka pracował w Policji od 2007 roku, początkowo w Komisariacie w Jordanowie, a potem w Komendzie Powiatowej w Suchej Beskidzkiej. W kwietniu 2011 roku podczas czynności służbowych prowadzonych na terenie Krakowa, uczestniczył w wypadku drogowym. W wyniku doznanych obrażeń poniósł śmierć. Koledzy Wojciecha Spyrki postanowili, że co roku będą oddawać mu hołd organizując turniej piłkarski jego imienia.

Turniejowe mecze zostały rozegrane na dwóch orlikach w Suchej Beskidzkiej oraz Makowie Podhalańskim. W rozgrywkach wzięły udział drużyny z: KPP w Myślenicach, KPP w Suchej Beskidzkiej, KMP w Krakowie, OPP w Krakowie, KMP w Tarnowie, KPP w Chrzanowie, KPP w Krakowie, KPP w Oświęcimiu, KPP w Olkuszu, KPP w Wadowicach i KPP w Bochni.

Oświęcimska policyjna drużyna w drodze do finału nie straciła żadnej bramki. W ostatnim finałowym meczu nasi policjanci zmierzyli się z drużyną Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie. Mecz zakończył się rezultatem bezbramkowym, więc o zwycięstwie zadecydowały rzuty karne. W tej rywalizacji oświęcimscy policjanci strzelili o jednego gola mniej niż koledzy z Tarnowa, i tym samym zajęli drugie miejsce. Trzecie miejsce wywalczyli policjanci z drużyny Komendy Powiatowej Policji w Krakowie. Duży sukces odniósł bramkarz oświęcimskiej drużyny Artur Radwan /Kierownik Rewiru Dzielnicowych Komisariatu Policji w Kętach/, który otrzymał puchar w kategorii „Najlepszy Bramkarz Turnieju”.

Puchar za I miejsce ufundowany przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie nadinsp. Krzysztofa Pobuty, zwycięskiej drużynie wręczył mł. insp. Dariusz Drobny wraz z Dominikiem Spyrką.

Puchar za II miejsce ufundowany przez Prezes Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach oświęcimskiej drużynie wręczył pełnomocnik KWP w Krakowie do współpracy z Fundacją kom. Franciszek Gawlik.

Puchar za III miejsce ufundował i wręczył gospodarz Turnieju mł. insp. Dariusz Drobny.

Wszystkie drużyny z rąk Dominika - syna Wojciecha Spyrki otrzymały dyplomy.

Po powrocie z turnieju, oświęcimskiej drużynie pogratulował insp. Robert Chowaniec Komendant Powiatowy Policji w Oświęcimiu, życząc jednocześnie kolejnych sukcesów sportowych.

W skład oświęcimskiej drużyny weszli: Jarosław Adamiec Naczelnik Wydziału Kryminalnego, Mirosław Wnuk, Adrian Stanek, Łukasz Sikora, Tomasz Noworyta - z KPP Oświęcim, Marek Ciborowski, Michał Gworek - z KP Brzeszcze, Krzysztof Kacprzak z - KP Zator Artur Radwan z KP Kęty oraz Piotr Żak z KP Chełmek.