Gmina Oświęcim. Zostawił swoje dziecko w samochodzie, a sam poszedł grać na automatach

Gmina Oświęcim. Zostawił swoje dziecko w samochodzie, a sam poszedł grać na automatach

W nocy z 15/16 czerwca 2018 oświęcimscy policjanci zatrzymali 30 – letniego mieszkańca Gminy Brzeszcze,  w związku z podejrzeniem narażenia na utratę życia,  bądź zdrowia swojego 6 – letniego dziecka.  Mężczyzna pozostawił córeczkę w samochodzie z włączonym silnikiem, a sam poszedł zagrać na hot spotach. Policjanci ujawnili powyższy fakt, a następnie dokonali likwidacji samoobsługowego minisalonu gier hazardowych.

Do zdarzenia doszło w nocy z 15/16 czerwca 2018. Tuż po godzinie 22.00 policjanci zostali skierowani przez dyżurnego do miejscowości Grojec, gdzie przy jednej z ulic od dłuższego czasu stał samochód marki Fiat z włączonym silnikiem, ale bez kierowcy. Funkcjonariusze natychmiast pojechali we wskazane miejsce, gdzie szybko zlokalizowali auto. Wewnątrz  na tylnym siedzeniu siedziała przestraszona  dziewczynka. W rozmowie z 6 –latką policjanci ustalili, że przyjechała z ojcem, który poszedł coś załatwić.  Niedaleko pojazdu policjanci dostrzegli duży, mieszkalny kontener, więc jeden z funkcjonariuszy pozostał przy dziecku, natomiast drugi otworzył drzwi kontenera. Jak się okazało we wnętrzu funkcjonował samoobsługowy minisalon gier hazardowych. Na jednym z trzech automatów grał mężczyzna, było to ojciec dziewczynki. Policjant poinformował go, że jest zatrzymany w związku z zagrożeniem, które stworzył dla swojego dziecka. Kiedy funkcjonariusz wraz 30 – latkiem opuścili kontener automaty nagle zostały wyłączone, a w drzwiach  zasunęła się roleta antywłamaniowa, która blokowała ponowne wejście do środka. Na miejscu byli już jednak policjanci Wydziału Kryminalnego zajmujący się przestępczością gospodarczą oraz strażacy, którzy wspomogli policjantów używając pilarki tarczowej, aby usunąć metalowe mocowania. Wartość zabezpieczonych automatów to 18 tysięcy złotych.

Dziewczynka, została oddana pod opiekę matki, jej ojciec trafił do oświęcimskiej komendy Policji i za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast właścicielowi nielegalnego hazardowego procederu grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności oraz grzywna w kwocie 100 tysięcy złotych od każdej zabezpieczonej maszyny.