Oświęcim. Polanka Wielka. Przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50km/h

Oświęcim. Polanka Wielka. Przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50km/h


W dniu 6 czerwca 2018 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej komendy Policji,  pilnując  bezpieczeństwa na drogach powiatu oświęcimskiego, ujawnili 33 wykroczenia w ruchu drogowym, w tym nałożyli na kierujących 30 mandatów natomiast 3 osoby pouczyli. Ponadto zatrzymali prawo jazdy dwóm uczestnikom ruchu drogowego: kierowcy mercedesa i motocyklista, którzy zlekceważyli ograniczenie prędkości, przekraczając ją o ponad 50 km/h.

O  godzinie 15.50 w Polance Wielkiej na ulicy Długiej do kontroli drogowej został zatrzymany  kierowca samochodu marki Mercedes,  który jechał z prędkością 117km/h na odcinku gdzie obowiązywała prędkość do 50km/h. Jak się okazało za kierownicą pojazdu siedział 19 – letni mieszkaniec Rybnika. Z kolei o godzinie 20.55 w Oświęcimiu na ulicy Chemików do kontroli został zatrzymany 54 – letni mieszkaniec Oświęcimia, który na swoim ścigaczu Kawasaki jechał z prędkością 114 km/h przekraczając dozwoloną prędkość 64 km/h,

Za przekroczenie prędkości na kierowców policjanci nałożyli mandaty i punkty karne,  a dodatkowo zostało im zatrzymane prawo jazdy na trzy miesiące .

Policjanci apelują o przestrzeganie przepisów i nie przekraczanie dozwolonej prędkości.