Oświęcim. Pościg za łaciatą uciekinierką

Oświęcim. Pościg za łaciatą uciekinierką

6 czerwca 2018 policjanci oświęcimskiej komendy Policji sukcesem zakończyli pościg za rogatą i niezwykle oporną uciekinierką. Młoda krowa, która uciekła z zagrody i postanowiła pospacerować ulicami Oświęcimia, cała i zdrowa trafiła pod opiekę właściciela, który niestety, będzie musiał  ponieść konsekwencje  jej eskapady.

Do zdarzenia doszło w godzinach popołudniowych, kiedy oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie, że przy ulicy Wyzwolenia w Oświęcimiu znajduje się  krowa, która mogłaby wtargnąć na jezdnię. Na miejsce natychmiast została wysłana jedna z załóg Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego, która szybko zlokalizowała uciekinierkę. Krówka nie chciała zostać zatrzymana, ruszyła i skierowała się w rejon remontowanego Dworca  PKP, gdzie torowiskiem uciekała w kierunku miejscowości Babice. Policjanci podążyli za uciekinierką. Na ulicy Grunwaldzkiej wbiegła do ogrodzonego sadu znajdującego się przy jednej z posesji. Fakt ten szybko wykorzystała policjantka, bramą zamykając jej drogę ucieczki. Rogatą zatrzymaną odebrał właściciel.

W powyższej sprawie wobec właściciela (67 – letniego mieszkańca Gminy Oświęcim) zostało wszczęte postępowanie w związku z wykroczeniem – braku zachowania  nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia.