Oświęcim. Mandat, 20 punktów karnych oraz zatrzymane prawo jazdy - rachunek dla pirata drogowego

Oświęcim.  Mandat,  20 punktów karnych oraz zatrzymane prawo jazdy - rachunek dla pirata drogowego

W dniu 6 czerwca 2018 policjanci Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej komendy Policji zatrzymali prawo jazdy 23 – letniemu  kierowcy, który dopuścił się dwóch poważnych wykroczeń w ruchu drogowym. Mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h, a także wyprzedził inne pojazdy na przejściu dla pieszych.

Do zdarzenia doszło wczoraj o godzinie 22.00 na ulicy Chemików w Oświęcimiu, gdzie policjanci dali sygnał do zatrzymania się kierowcy  samochodu marki Skoda, który jechał z prędkością 108km/h na odcinku gdzie obowiązywała prędkość do 50km/h, a ponadto wykonywał manewr wyprzedzania innych pojazdów na przejściu dla pieszych.

Piratem drogowym okazał się 23 – letni mieszkaniec Sosnowca. W związku z dwoma poważnymi wykroczeniami policjanci nałożyli na niego kilkusetzłotowy mandat, 20 punktów karnych, a także zatrzymali jego prawo jazdy, które będzie mógł odzyskać za trzy miesiące . Mężczyzna musi jednak pamiętać, że gdy odzyska prawo jazdy na jego koncie pozostanie 20 punktów karnych, a kolejne popełnione wykroczenie może oznaczać utratę prawa jazdy z koniecznością ponownego zdania egzaminu.

Policjanci przypominają kierowcom, że łamanie przepisów,  po porostu, się nie opłaca.