Bulowice. Mieszkaniec Bulowic ujął nietrzeźwego sprawcę kolizji parkingowej

Bulowice. Mieszkaniec Bulowic ujął nietrzeźwego sprawcę kolizji parkingowej

W dniu 13 maja 2018 policjanci z Komisariatu Policji w Kętach, z rąk mieszkańca Bulowic, przejęli nietrzeźwego sprawcę kolizji parkingowej.   Dzięki wzorowej obywatelskiej reakcji na przestępstwo, nietrzeźwy w porę został wyeliminowany z ruchu drogowego.

Do zdarzenia doszło wczoraj wieczorem na  jednym z parkingów w Bulowicach przy ulicy Bielskiej.   Mieszkaniec Bulowic siedząc w swoim samochodzie zauważył, że kierowca samochodu marki Audi podczas cofania uderzył w kosz do segregacji odpadów, a następnie w  zaparkowany samochód marki Audi, po czym  próbował odjechać.  Bulowiczanin  widząc takie zachowanie kierowcy  natychmiast pobiegł za pojazdem, otworzył drzwi auta,  a następnie wyjął kluczyli ze stacyjki, czym uniemożliwił dalszą jazdę pijanemu. Po tym fakcie powiadomił Policję.

Funkcjonariusze przejęli nietrzeźwego, którym okazał się 43 – letni mieszkaniec tej samej miejscowości. Mężczyzna trafił do pomieszczeń dla osób zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji, a badanie jego stanu trzeźwości wykazało 2,43 promile  alkoholu.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz zakaz prowadzenia pojazdów nie mniejszy niż trzy lata. Ponadto osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości musi się liczyć z konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd  obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych.

Na wyróżnienie i wielkie podziękowania zasługuje wzorowa postawa mieszkańca Bulowic, który wykazał się odwagą, eliminując nietrzeźwego  zza kierownicy. Tym samym mężczyzna nie dopuścił, aby tak pijany kierowca wjechał na bardzo ruchliwą DK nr 52, gdzie mogłoby dość do tragedii.