Oświęcim. Zderzenie rowerzystów. Policjanci przypominają: kask chroni Twoją głowę

Oświęcim. Zderzenie rowerzystów. Policjanci przypominają: kask chroni Twoją głowę


W dniu 13 maja 2018 o godzinie 18:50 w Oświęcimiu  na drodze rowerowej biegnącej wzdłuż ulicy Zatorskiej na skrzyżowaniu  z ulicą Przy Potoku doszło zderzenia dwojga rowerzystów.

Jak wstępnie ustalili policjanci  67 – letnia  mieszkanka Oświęcimia wyjeżdżając z ulicy Przy Potoku wjechała na ścieżkę rowerową i zatrzymała się na niej wprost przed jadącym na rowerze 26 – letnim mieszkańcem Brzezinki. W wyniku zderzenia kobieta doznała poważnych obrażeń głowy i została przewieziona przez Pogotowie Ratunkowe do szpitala na leczenie.

Policjanci przypominają: Rowerzysto, kask chroni Twoją głowę

W związku z dwoma ostatnimi poważnymi zdarzeniami z udziałem rowerzystów tj. sobotnie potrącenie małoletniego rowerzysty w Osieku oraz zderzenie rowerzystów w Oświęcimiu, policjanci apelują do rowerzystów o zakładanie kasków rowerowych. Ten podnoszący bezpieczeństwo element ubioru, wielu rowerzystów lekceważy, ale to od niego, w przypadku potrącenia lub upadku na jezdnię, zależy zdrowie, a nawet życie. Bardzo ważne jest aby rodzice,  dbając o bezpieczeństwo swojego dziecka, zezwalali  na jazdę rowerem z założonym kaskiem. Ponadto powinni oni przypominać swoim pociechom podstawowe przepisy ruchu drogowego,  gdyż to co rodzicowi posiadającemu prawo jazdy wydaje się proste, dla małoletniego rowerzysty nie zawsze jest oczywiste.