Radocza pow. wadowicki. Na urlopie interweniował wobec nietrzeźwego pieszego

Radocza pow. wadowicki. Na urlopie interweniował wobec nietrzeźwego pieszego

Policjanci codziennie podejmują interwencje wobec osób, które  będąc pod mocnym wpływem alkoholu, lekceważąc własne bezpieczeństwo, a także zagrażając bezpieczeństwu innych, pieszo wracają do domu. Czasem zdarza się jednak, że w drodze do celu zasypiają  w przeróżnych miejscach, nie zwracając na  uwagi na zagrożenie. W takich przypadkach bezcenna jest reakcja świadomych zagrożenia osób postronnych, które reagując zapobiegają tragicznym skutkom bezmyślności. 

W dniu 9 maja 2018 z taką sytuacją miał do czynienia, przebywający na urlopie policjant Ogniwa Patrolowo - interwencyjnego oświęcimskiej komendy Policji.  Tuż po godzinie 9.00 jadąc swoim samochodem uczęszczaną trasą DK 28, która prowadzi z Zatora do Wadowic, w Radoczy zauważył leżącego na poboczu drogi mężczyznę. Funkcjonariusz zareagował błyskawicznie.  Bezpiecznie zatrzymał pojazd, a następnie podbiegł do leżącego, w celu udzielenia pomocy i sprawdzenia powodu dla którego mężczyzna znalazł się tak blisko jezdni. Po sprawdzeniu funkcji życiowych, okazało się, że mężczyzna oddycha i nie posiada żadnych obrażeń ciała, a powodem dla którego spał w takim miejscu był nadmiar spożytego alkoholu. Jak się okazało mężczyzna chciał jeszcze przemierzyć pieszo drogą  kilka kilometrów do miejscowości Woźniki, gdzie mieszkał. Policjant powiadomił  wadowicką Policję, a następnie przekazał nietrzeźwego  50 – latka pod opiekę patrolu który przyjechał na miejsce.

Policjanci apelują, aby zawsze reagować w sytuacjach, kiedy zagrożone jest ludzkie życie. Wystarczy jeden telefon do służb ratunkowych.