Oświęcim. Nie daj szansy złodziejowi. Policjanci apelują o odpowiednie zabezpieczenie swojego roweru

Oświęcim. Nie daj szansy złodziejowi. Policjanci apelują o odpowiednie zabezpieczenie swojego roweru

W ciągu kilku ostatnich dni policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu zostali powiadomieni o dwóch kradzieżach rowerów. Funkcjonariusze niezwłocznie zajęli się ustalaniem sprawców kradzieży. Do pierwszego zdarzenia doszło w nocy z 5/6 maja br.. Złodziej odwiedził klatkę schodową jednego z bloków przy ulicy Tysiąclecia w Oświęcimiu, gdzie skradł rower marki Karbon, natomiast w nocy z 9/10 maja br. z klatki schodowej bloku przy ulicy Nojego został skradziony rower marki Merida koloru czarnego.   

Policjanci poszukują sprawców oraz skradzionych rowerów, jednocześnie przypominają rowerzystom o prawidłowym zabezpieczaniu swoich jednośladów i nie pozostawianiu ich w klatkach schodowych, w których nie funkcjonuje monitoring.    

Aby w znacznym stopniu ograniczyć ryzyko utraty roweru należy zadbać o odpowiednie zabezpieczenie np. poprzez założenie blokady, a także poprzez wybranie odpowiedniego miejsca do jego pozostawienia np. w zasięgu kamer monitoringu lub w pomieszczeniu niedostępnym  dla osób postronnych. Ponadto należy pamiętać o spisaniu numeru fabrycznego , marki oraz  nazwy roweru, tak aby w przypadku jego kradzieży podać te dane policjantom. Numery roweru zostaną niezwłocznie wprowadzone do działającego na terenie całego kraju policyjnego systemu rzeczy utraconych. Poprzez takie działanie policjanci podczas kontroli drogowej niejednokrotnie odzyskiwali kradzione rowery, a następnie zwracali je właścicielom.