Chełmek. Policjanci poszukują drugiego podejrzanego o pobicie z użyciem niebezpiecznego narzędzia

Chełmek. Policjanci poszukują drugiego podejrzanego o pobicie z użyciem niebezpiecznego narzędzia

Policjanci z Komisariatu Policji w Chełmku od połowy grudnia ubr. prowadzą czynności mające na celu ustalenie i zatrzymanie sprawcy, podejrzanego o pobicie 33 - letniego mieszkańca Chełmka. Napastników było dwóch 31 – letni mieszkaniec Śląska został zatrzymany na miejscu zdarzenia, natomiast drugi agresor zdołał uciec i jest nadal poszukiwany.

Do zdarzenia doszło w dniu 12 grudnia 2017 roku w Chełmku. Tuż przed godziną 22.00 policjanci zostali zaalarmowani przez mieszkańców jednego z bloków o awanturze pomiędzy mężczyznami, do której doszło  na klatce schodowej.  Policjanci natychmiast pojechali pod wskazany adres, gdzie zastali mieszkańca Chełmka, który trzymał jednego z dwóch mężczyzn, którzy go zaatakowali.

Policjanci przejęli podejrzanego  o pobicie 31 – letniego mieszkańca województwa Śląskiego.  W trakcie czynności ustalili, że  pokrzywdzony 33 – letni mieszkaniec Chełmka, chwilę wcześniej został zaczepiony na ulicy Powstańców Śląskich przez dwóch nieznanych mu mężczyzn. Agresorzy posiadali przy sobie pałki teleskopowe. 33 – latek uciekł do jednej z klatek schodowych. Tam dogonili go napastnicy, którzy zaczęli go bić. Mężczyzna broniąc się zranił jednego z napastników, w wyniku czego ten zbiegł. Drugiego z agresorów poszkodowany obezwładnił i przekazał policjantom.  W poszukiwaniu drugiego ze sprawców policjanci przeprowadzili penetrację terenu, jednakże nie trafili na jego ślad.

Zatrzymany 31 – latek trafił do pomieszczeń dla osób zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji, a następnie na wniosek prokuratora został doprowadzony do sądu, który orzekł wobec niego trzymiesięczny areszt tymczasowy. Aktualnie policjanci prowadzą czynności mające na celu ustalenie, a następnie zatrzymanie drugiego z mężczyzn. Motywy ich działania na razie nie są znane.

Apelujemy o kontakt z policjantami  Komisariatu Policji w Chełmku,  świadków zdarzenia oraz osób, które posiadają informacje, mogące pomóc w ustaleniu personaliów drugiego ze sprawców pobicia. Zapewniamy anonimowość.