Aktualności

 • Chełmek. Policjanci zlikwidowali domową uprawę konopi indyjskich
  2016-09-29
  Policjanci z Komisariatu Policji w Chełmku zlikwidowali nielegalną, domową  uprawę konopi indyjskich i zatrzymali jej właściciela. Z zabezpieczonych roślin mężczyzna mógł zebrać marihuanę, z której można było sporządzić blisko pół tysiąca porcji  narkotyku. 
  W trakcie czynności policjanci ustalili...
  więcej
 • Powiat oświęcimski. Dzielnicowi dbając o bezpieczeństwo mieszkańców realizują działania priorytetowe
  2016-09-28
  Komenda Powiatowa Policji w Oświęcimiu informuje, że zgodnie z wytycznymi Zarządzenia Nr 5 KGP z dnia 20 czerwca 2016 roku, w sprawie metod i form wykonywania zadań przez dzielnicowego i kierownika rewiru dzielnicowych ,  każdy dzielnicowy na podstawie zdiagnozowanych oczekiwań społecznych oraz...
  więcej
 • Powiat. Policjanci przeprowadzili akcję p. „Alkohol i Narkotyki”
  2016-09-27
  Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej komendy Policji dbając o bezpieczeństwo na drogach prowadzą  wiele działań prewencyjnych.  Wczoraj w ramach akcji „Alkohol i Narkotyki”,  przeprowadzonej w różnych miejscach na terenie powiatu oświęcimskiego wciągu kilku godzin skontrolowali...
  więcej
 • Odblaskowy festyn rodzinny ze służbami ratunkowymi w SP 2 Osiek
  2016-09-27
  W dniu 23 września 2016 w Szkole Podstawowej Nr 2 w Osieku,  w ramach małopolskiego konkursu pn. Odblaskowa Szkoła, odbył się piknik rodzinny pod nazwą Odblaskowy zawrót głowy. Impreza poświęcona była promowaniu bezpieczeństwa pieszych w ruchu drogowym oraz noszeniu elementów odblaskowych. W...
  więcej
 • Policjanci z Oświęcimia zajęli I miejsce w Trzecich Spławikowych Zawodach Wędkarskich Garnizonu Małopolskiego o „Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Oświęcimiu”
  2016-09-26
  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu zajęli I miejsce w Trzecich Spławikowych Zawodach Wędkarskich Garnizonu Małopolskiego o Puchar Komendanta  Powiatowego Policji w Oświęcimiu.
  Zawody odbyły się w sobotę 24 września 2016 roku na akwenie Kruki -  zbiornik C, którego użytkownikiem...
  więcej
 • Oświęcim. Nieudana nieoczekiwana zmiana miejsc za kierownicą
  2016-09-26
  Podczas ubiegłego weekendu na terenie powiatu oświęcimskiego policjanci zatrzymali 7 nietrzeźwych kierujących, jednakże jeden z nich, aby uniknąć konsekwencji nietrzeźwej jazdy próbował zamienić się miejscami ze swą pasażerką.
  Do zdarzenia doszło w nocy z 24/25 września 2016 w Oświęcimiu, gdzie...
  więcej
 • Oświęcim. Policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę posiadającego zakaz i cofnięte uprawnienia
  2016-09-26
  W nocy z 23/24 września 2016 w Oświęcimiu policjanci zatrzymali 32 – letniego mieszkańca Oświęcimia, który kierował samochodem marki Audi w stanie nietrzeźwym oraz posiadając zakaz kierowania pojazdami i cofnięte uprawnienia do kierowania.
  Do zdarzenia doszło o godzinie 22. 00 w Oświęcimiu podczas...
  więcej
 • Oświęcim. Podejrzany o stworzenie zagrożenia dla mieszkańców bloku
  2016-09-26
  Oświęcimscy policjanci wszczęli postępowanie wobec 32 – letniego mężczyzny, podejrzanego o stworzenie zagrożenia dla innych mieszkańców bloku. Mężczyzna mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu zabrał się za gotowanie, a później poszedł spać pozostawiając garnek na ogniu.
  Do zdarzenia doszło na...
  więcej
 • Zaborze. Kolejna leśna uprawa marihuany zlikwidowana przez policjantów
  2016-09-23
  W dniu 22 września 2016 policjanci z oświęcimskiej komendy Policji ujawnili kolejną leśną uprawę konopi indyjskich. Likwidując rośliny pozbawili ich właściciela możliwości wprowadzenia na czarny rynek blisko pół tysiąca porcji narkotyku.
  Do ujawnienia nielegalnej uprawy doszło w czwartkowe południe...
  więcej
 • Kęty. Kierował autokarem „po kieliszku”
  2016-09-23
  W dniu 22 września 2016 kęccy policjanci przejęli od inspektorów Państwowej Inspekcji Transportu Drogowego, kierowcę autobusu będącego w stanie po użyciu alkoholu.
  Do zdarzenia doszło w Kętach na ulicy Sienkiewicza,  gdzie tuż po godzinie 11.00 inspektorzy zatrzymali do kontroli drogowej,  autobus...
  więcej
 • Aplikacja „Moja Komenda” – kontakt z policją i dzielnicowymi na wyciągnięcie ręki
  2016-09-15
  Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji uruchomiło nową wersję aplikacji mobilnej „Moja Komenda”, dzięki której odnajdziemy dzielnicowego, który opiekuje się naszym rejonem zamieszkania.
  Aplikacja „Moja Komenda” umożliwia wyszukanie każdego dzielnicowego w Polsce. Aby to zrobić wystarczy...
  więcej
 • RUSZYŁA KRAJOWA MAPA ZAGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA
  2016-09-14
  W dniu 14  września 2016 w Małopolsce ruszył program Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. To innowacyjne narzędzie, ma służyć głównie poprawie bezpieczeństwa mieszkańców. „Mapa” będzie dostępna na stronach internetowych każdej z komend Policji, a jej obsługa została zaprojektowana tak, aby mógł z...
  więcej
 • Oświęcim. Policjanci odzyskali przywłaszczony samochód
  2016-09-21
  W dniu 2 września 2016 w Oświęcimiu policjanci odnaleźli i zabezpieczyli samochód marki Opel, który został przywłaszczony przez mieszkańca Brzeszcz. 
  Wczoraj oświęcimscy policjanci otrzymali od mieszkanki Przeciszowa zgłoszenie, dotyczące mieszkańca Brzeszcz, który początkiem września kupił od niej...
  więcej

Komunikaty